PROOF set Latvian Euro Coins 2015

2015. gada Latvijas eiro monētu PROOF kāluma komplekta tirāža bija līdzīga 2014. gadam komplektam – 5 000 komplekti. Dizainu (iepakojums) ziņā, komplekti ir neatšķiras – atšķirības ir tikai saturā: jaunaja kompektā papildus astoņam Latvijas apgrozības eiro monētam, pievienojas otra Latvijas 2 eiro piemiņas monēta “Latvijas Prezidentūra ES Padomē”

Svarīgi arī atzimēt, kā komplektā Latvijas apgrozības monētas ir ar 2015 gadskaitli. Tas ir svarīgi, jo šogād, izņēmot Latvijas 1 eiro monētu, apgrozībai nekas papildus netiks kalts. un monētas ar 2015 gadskaitli vares atrast tikai šajā PROOF un “Latvijas Monētas 2015” komplektos.

Ja runāt par monētu kvalitāti šajā komplektā, tad gribētu atzīmet, kā monētas būtiski atšķiras no apgrozībai paredzetam monētam: gan ar matētam monētu detaļam, gan ar spoguļainam monētu laukumiem (sk.attēlus augšā). Bet… tomēr, ja apskatīt tieši šo komplekta monētas tuvāk, tad ļoti bieži tajos var atrast duļkainību un daudz putekļus (nav ļoti labi pulētie laukumi), kā arī dažas monētas var atrast koroziju un skrāpējumus, ja skatīties no dažādiem leņķem un laba apgaismojuma. Piezīme: no sākuma es to visu esmu pamanijis neatverot kapsulas un raksa apskatamas monētas ir no diviem komplektiem.

Attēlos augstāk un zemāk – ir vienas un tas pašas monētas, tikai fotogrfētas no citiem leņķiem un ir palielinātas.

Noteikti ne visi komplekti var būt tik slikti, bet ne tikai es esmu pamanijis šādas nepilnības. Ja arī jums ir līdzīgas problēmas komplektos, lūdzu atstājiet savus komentarus un monētu bildes komentāros zemāk, lai būtu labak saprotams, kādai komplektu daļai ir PROOF kvalitātei neatbilstošas monētas.

Protāms, ja nepievērš uzmanību “sīkumiem”, tad komplekts tiešam ir skaists un šāda veida komplektu, manuprāt, Latvijas Bankai ir jaizlaiž katru gadu. Noteikti, pirms izlaist šādus komplektus pārdošanā, japieverš labāku uzmanību tas galējai kvalitātei.


Cilvēki arī pamana, kā šim komplektām uz sertifikātā nav uzrakstīta komlektu tirāža. Tada pati situācija ir ar iepriekšejo PROOF kompektu. Tirāžu arī neraksta uz “Latvijas Monētas” sēriju komplektiem. Manuprāt tas ir sava veida jau “tradīcija”. Bet es pajautāšu Latvijas Bankai, un pievienošu tas atbildi komentāros velāk.

Pagaidam šis komplekts vel ir pieejams Latvijas Bankas kasēs. Cena – 50.00 EUR. Pārdošanas limits – 1 komlekts vienām cilvēkām.

Rīt apskatīsim, pēdējo no jauniem Latvijas Bankas produktiem – jaunāko no “Latvijas Monētas” komplektiem, kuru iepakojumu dizains man ļoti patīk.

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu