Latvijas 2 eiro piemiņas monēta Latvijas Prezidentūra ES Padome 2015

Monēta no PROOF kaluma monētu kompekta

Šakot ar šodienu, katru dienu es tuvāk aplukošu pēdējos Latvijas Bankas numismātikas jaunumus: otro Latvijas 2 eiro piemiņas monētu veltīto Latvijas Prezidentūrai ES Padome un visus jaunus monētu komplektus. Es sniegšu savus komentārus un kritiku, kuri varētu būt subjektīvi, kaut gan es vienmēr ceņšos būt objektivs.

Šodien mēs aplukosim pašu monētu, savukārt jau rīt tuvāk apskatīsim jau šo monētu suvenīriesaiņojumā u.t.t. 

Kā jau visiem ir zināms, monēta ir veltīta ši gada Latvijas Prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē 2015. gadā pirmaja pusē, un tājā ir attēlots Latvijas Prezidentūras logotips – arhetipisks dzirnakmens tēls. Virs tā uzraksts LATVIJAS PREZIDENTŪRA ES PADOMĒ, zem tā uzraksts EU2015.LV.

Monētas joslā: uzraksts DIEVS SVĒTĪ LATVIJU, vārdi atdalīti ar zvaigznēm (ar vienu piecsturaino zvaigzi, stārp katra vārda); smalks rievojums. Kā jebkurai Latvijas 2 eiro monētai, joslai var būt divi variantu, kuri atšķirās tikai ar vārdu un zvaigznes poziciju – parasts un kur uzraksts ir attēlots otrādi (atspoguļots).

Viss pārējais ir kā standarta 2 eiro monētai.

Svarīgi atzimēt, kā šoreiz, šī, jau otra Latvijas 2 eiro piemiņas monēta ietilpst vairākos Latvijas Bankas suvenīrkomplektos: jau standarta “blisteri” un šoreiz arī “Latvijas Monētas 2015” un 2015. gadā Proof kaluma komplektos (šo komplektus tuvāk mēs apskatīsim nākāmas dienas).

Latvian 2 euro commemorative coin Latvian Presidency in The Council of EU

Pa kreisi, monēta no apgrozības, pa labi – no PROOF kaluma komlekta.
It kā, ši monēta ir kalta trīs kvalitātes – parasta UNC (paredzēta apgrozībai) un “blisteram” (it kā tur vajadzētu būt BU monētai, bet tā neizkatas), BU monēta suvenīriesaiņojumiem un PROOF kaluma monēta, greznakam komplektam koku karbā. Bildes augša un lejā, jus varat salidzināt, kā atškiras ši monēta, kad tā neilgu laiku bijusi apgrozība un no PROOF kaluma komplekta.

2 eiro monēta Latvijas Prezidentūra ES Padomē 2015

Pa kresi, monēta no PROOF komplekta. pa labi – no apgrozības.

Šī monēta pagaidam vel ir pieejama Latvijas Bankas kasēs un to maina viens pret vienu, izsniedzot vienām cilvēka līdz 50 monētas (divi rulliši). 

Numismātikas salonos tā šobrīd maksa 2.50 – 3.00 EUR. Sludinājumos 2.20 – 3.50 EUR. 

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu