Rīt, 10. februāri Latvijas Banka izlaiž jaunāko 2 eiro piemiņas monēta “Latvijas Prezidentūra ES Padomē”. Monēta tiks izlaista, līdz šim nebijuša daudzveidībā – apgrozības un trīs komlektu ietvaros, tajā skaitā, jaināko BU un PROOF kaluma “Latvijas Monētas 2015” komplektos.

MONĒTU TIRĀŽA:
1) Latvijas 2 eiro piemiņas monēta “Latvijas Prezidentūra ES Padome”, 2015. – 1 000 000 UNC monētas un 5 000 monētas blisteros (Cena – 7.30 EUR) (monēta atseviškā kartona suvenīriesaiņojumā);

2) “Latvijas Monētas 2015” BU komplekts kartona suvenīriesaiņojumā ar iekļauto jauno 2 eiro piemiņās monētu – 15 000 monētas; Cena – 18.00 EUR

3) Latvijas eiro PROOF kaluma monētu komplekts “Latvian Euro Coins” 2015 ar iekļauto jauno 2 eiro piemiņās monētu – 5 000 monētas. Cena – 50.00 EUR


Ļoti savādas tirāžas ņemot verā iepriekšejo pieredzi pēc 2 eiro monētam, kurām nav lokalas tematikas, kā tas ir ar kolekcijas monētam, un īpāši ņemot verā I. Rimšēviča izteikumus, kā rindas pēc kolekcijas monētam, nav normāla…

Rindas pēc 2 eiro piemiņas monētam

Rindas pēc Latvijas pirmas 2 eiro piemiņas monētas “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”. Augusts, 2014. gads, Latvijas Bankas kasē.
Par monētu iegādašanas limitiem, Latvijas Banka informēs šodien. Bet jau tagād , manuprāt, var secināt, kā pēc monētam blisteros un it īpāšī, PROOF komplekta, atkal veidosies gara rinda pie Latvijas Bankas kasēm, kā tas bija ar pirmo Latvijas 2 eiro piemiņas monētu “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”, kād monēta blisteros beidzas jau plks. 15:00, kad Latvijas Banka pārdeva līdz 5 (!) komplektiem vienas rokās. Šobrīd šo blisteru cenā ir 12-15 EUR. Tirāž arī tur bija 5000 komplekti.

Ar iepriekšejo Lavijas Bankas PROOF kaluma monētu komlektu bija vel trakāk – tie tika tirgoti bez jebkādiem limitiem uzrez pirmaja darba dienā, pēc jauna gadā, kad LB kasēs jau tā veidojas rindas lai samainītu latus pret eiro. Tirāža arī bija 5 000 kompekti. Sakumcena LB – 35 EUR, tagād maksa 70-85 EUR.

Svarīgi ir atzīmet, kā BU un PROOF komplektos Latvijas apgrozības monētas būs ar 2015. gadu apzimējumu. Šogād apgrozībai papildus kals tika 1 eiro monētas, pārējas monētas būs tikai komplektos.

Es ļoti ceru, kā šoreiz Latvijas Banka darbosies tā, kā bija to darijusi (jau par vēlu, bet…), ar Latvijas kolekcijas monētu veltīto “Baltijas ceļām”. Ļoti ceru kā sūtis spekulantus prom. Gribētu redzēt arī šādus limitus: divi blisteri un viens Proof komplekts vienas rokas.Pagajušos komplektus es tā arī nedabūju (paveicas kā man to pēc tam uzdāvināja). Bet arī tagād es negrību maksāt 100 eiro par Proof komplektu, jau nākāmaja dienā, kad tie beigsies LB kasēs.

Gribētos cerēt, kā viss būs citādāk, bet diez vai…
Ja kaut kas mainīsies un informācija tiks precizēta, es vai nu atjaunošu šo ziņu, vai nu rakstīšu jauno, atkarība no informācijas svarīguma. Sekojiet līdzi!

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu