Latvijas apgrozības eiro monētu proof komplekts

Latvijas Bankas apgrozības eiro monētu BU un Proof komplektu aktualo cenu apskats.

Kā jus laikam zināt, rīt Latvijas Banka izlaiž trešo, no šogad paredzetiem sešiem, kolekcijas eiro monētu – sudraba 5 eiro “Baltijas ceļš” 25 gadu jubileja. Pēc pedējā laikā tradīcijas, neskatoties uz monētas tiražas palielināšanu līdz 10 000 monētam, esmu pārliecināts, kā rīt, mūs atkal sagaidis rindas pie Latvijas Bankas kasēm. Un šobrīd liekas, kā Latvijas Banka visu darīs pareizi, ņemot vērā ierobežojumus – līdz 2 monētam vienām cilvēkām un, pēc maniem datiem, ļoti ierobežoti dalot monētas stārp juridiskam personam. Par to mēs vel runāsim nakāmajā bloga rakstā.

Bet tagad atgrizamies pie temas – Latvijas kolekcijas un piemiņās eiro monētu šobrīdējas cenas. Apskats tiks sadalīts dažas daļās, kur katrā jus varesiet apskatīt atseviškas Latvijas eiro monētas šobridejas cenas. Patiesība mums ir jāpskata divus kolekcijas, vienu piemiņas monētu (UNC un BU varinatā) un Latvijas apgrozības eiro monētas BU un Proof komplektus (starta komplektus es neņemu vērā un neapskatīšu tas cenu). Cenas, lielakoties salidzināsiem ar Latvijas Bankas mazimtirdzniecības cenam.

Latvijas apgrozības BU un Proof komplektu cena

Latvijas apgrozības eiro monētas komplekti BU (tiraža – 30 000) un Proof (tiraža – 5 000) kvalitāte pārdošanā paradijas pirmie, gada sākumā, kopā ar parastajiem Latvijas apgrozības eiro monētam. BU cena sākumcena bija 14 eiro, Proof – 35 eiro. Manuprāt, Latvijas Banka tājā brīdī izvelējas ļoti sliktu laiku piemiņas monētu komplektu tirdzniecībai, jo rindas jau tā bija ļoti lielas parastu latu pret eiro apmaiņas dēļ. Vai tas bija darīts speciāli, vai sliktas plānošānas dēļ, bet mēs jau rakstījam, kā taja brīdī ĻOTI maz cilvēku dabūja Proof koplektu. Lielo tiražu dēļ, BU komplekti protams nav vel joprojam izpārdoti un ir pieejami Latvijas Bankas kasēs.

Šobrīdejas Latvijas apgrozības eiro monētu Proof komplektu cena numismātikas salonos ir 90-100 eiro, kaut gan pat viņi pirmajā mēnēsī kopš monētas izlaišānas meiģināja pārdot šo komplektu par 120-150 eiro. Pēc informācijas kas man ir pieejama, neliela daidzumā, īpaši uz ārzemēm, komplekti tika pārdoti par ļoti augstam cenam. Bet ar laiku, pieprasījums samazinājas un par saloni nolaida cenas. Saloni uzper šo komplektus par 45-50 eiro. Sludinājumos šo komplekti tirgo par 65 -75 eiro. 

Apgrozības Proof komplektu salīdzinoš cenu pieaugums, procentos:
No sākumcenas līdz atras realizācijas: no +28.6%  līdz +42.9%
No sākumcenas līdz cenai slidinājumos: no +85.7% līdz +114.3%
No sākumcenas līdz cenai salonos: no +157.1% līdz +185.7%
Laiks no monētas izlaišanas: 7.5 mēnēsi

Latvijas apgrozības eiro monētu BU komplekts

Apgrozības komplektiem BU kvalitāte ir cits stāsts. Šis monētas joprojam ir LB kasēs un tādēl, šo komplekti cenas joprojam ir 14 eiro, atseviškos gadījumos, šo komplektu var nopirtk mazumtirdzniecībā pat par 12 eiro, jo tos pārdot tie, kuri piepirka šo kopmlektu par vairumtirdzniecības cenu (11 eiro), kad pirka kādās citas Latvijas Bankas kolekcijas monētas, lai dabūtu vairumtirdzniecības cenu kopējam pirkumām.

Prognozes: Proof kompelkts deiz vai  būtiski palielināsies vai samazināsies tuvāka laikā. BU kopmplektu cenas izmainīsies tikai tad, kad monētas komplekti beigsies Latvijas Bankas kasēs.


Lasīt nākamos apskatus:
Tagad jūs lasat Pirmo daļu;
Otra daļa: Latvijas sudraba kolekcijas 5 eiro monēta “Ainažu jūrskola” cenu apskats;
Treša daļa: Latvijas sudraba kolekcijas 5 eiro monēta “Baltā grāmata” cenu apskats;
Ceturta daļa: Latvijas piemiņas 2 eiro monēta Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta (UNC un BU) cenu apskats (lasiet trešdien, 20.08.2014);
Piekta daļa: Latvijas sudraba kolekcijas 5 eiro monēta “Baltijas ceļš” cenu apskats (lasiet piektdien, 22.08.2014)

Avots: bank.lv, latviancoins.lv, rns.lv, eurogold.lv, ebay.de, ebay.com, ss.lv

Reklāma lai atbalstītu mūsu mājās lapu. Paldies!
Reklāma lai atbalstītu šo mājas lapu. Paldies!
Sludinājumi SSKA.LV

ATBILDĒT

Lūdzu ierakstiet savu komentāru!
Lūdzu ierakstiet šeit savu vārdu